Trofeo Princesa - Mallorca - IQ Foil világkupa beszámoló

2022.04.12

Világkupa Beszámoló - Trofeo Princesa Sofia - 18 futam!

A magyar csapat két hetet töltött Mallorcán, ahol 6 napon át tartott az év első világkupa versenye. 2019 után ismét visszatértek az olimpiai osztályok versenyzői a spanyol szigetre.
800 versenyző mérhette össze tudását különböző osztályokban, míg a szörfösök között 101 férfi és 74 női induló volt.
Hideg, zord és szeles időjárás fogadta a versenyzőket, majd az utolsó napokon már megmutatta Palma a szebbik arcát is.
Az első versenynapon 4 pályaversenyt rendeztek, míg a második napon a reggeli marathont délután két pályaverseny követte 25-28 csomós szélben.
A harmadik versenynapon gyengébb, változó irányú szélben szlalom futamokat rendeztek, majd a negyedik és ötödik napon ismét 4-4 pályaversenyé volt a főszerep.
A férfiaknál Bors Máté betegség miatt az első nap után feladni kényszerült a versenyt. Sánta Bence 66. helyen zárt, legjobb futama szlalomban egy 3. helyezés.
A hölgyeknél Cholnoky Sára 39., legjobb futama neki is szlalomban egy 3. hely volt.
Szentiványi Sára most indult élete első iQFoil versenyén, 71. helyen végzett összetettben két érvényes futammal, szépen helytállt.
A versenyt a francia Helene Noesmoen és a brit Andrew Brown nyerték.

A következő nagyobb állomás a foilosok számára a májusi Európabajnokság lesz a Garda-tavon.

Trofeo Princesa Sofia Világkupa 3. Nap

Esővel indult a nap, de késő délután és este sikerült 3 szlalom futamot rendezni a hölgyeknek, míg a férfiaknál két érvényes futam jutott mára.
Sánta Bence és Cholnoky Sára is top3-ban végeztek egy-egy futamban!
Bence összetettben 64., Cholnoky Sára 41., Szentiványi Sára 68.
Bors Máté betegség miatt abbahagyta a versenyzést.
Rendkívül nehéz feladata volt a rendezőknek és a versenyzőknek is, a szél iránya és erőssége közel sem volt stabil. A ′downwind slalom′ futamban félszélben rajtolnak a versenyzők, majd egy félszeles szakasz után nyílt downwind következik 2 szabad jibe-bal, majd ezután ismét két félszeles szakasz következik.
A mai napon sokszor elfordult a szél, több futamot érvénytelenítettek.
Holnap 11.00kor kezdenek a férfiak. 5 course race várható, majd a hölgyek következnek.

Trofeo Princesa Sofia Világkupa 2. Nap

Az iQFoil mezőny kezdte ma a legkorábban a napot, 9 órakor rajtolt a mallorcai marathon, mely kb. 60-70 perces futamot jelent a versenyzők számára.
Kis pihenő után délután további 2-2 futamot rendeztek 20-23 csomós szélben először a hölgyeknek, majd a férfiaknak.
Sánta Bence 64., holnaptól az ezüst csoportban folytatja a versenyzést, Cholnoky Sára 45., míg Bors Máté betegség miatt kihagyta a mai versenynapot. Szentiványi Sára szépen helytállt a mai napot, két futamot is sikerült teljesítenie, sajnos a rövid limit idő miatt nem lettek érvényesek az eredmények, de a következő versenynapokon még van lehetősége bizonyítani.
Holnap 11:00-kor a hölgyek kezdenek, majd 13:30-tól a férfiak futamai várhatóak.

Trofeo Princesa Sofia Világkupa 1. Nap

4-4 futamot rendeztek a világkupa első napján Mallorcán. Először a férfiak mentek ki versenyezni, majd a hölgyek követték őket. Offshore 25-28 csomós szélben, 10 fok körüli hőmérsékletben küzdöttek a versenyzőink.
Sánta Bence 63., Bors Máté 85., Cholnoky Sára 45. helyen áll.
Holnap reggel 9 órára van kiírva az első futam, várhatóan marathonnal kezdenek a versenyzők, majd délután további 2 pályaversenyt terveznek.