Zöllner Viktor interjú

2008.10.31

Zöllner Viktor az elmúlt évek során számos alkalommal közel került a dobogó legfelső fokához, de az első helyet eddig még nem sikerült megkaparintania. Az idei évben viszont máris átesett a ló túloldalára: kapásból két kategóriában is az ő személyében avat bajnokot a Magyar Szörf Szövetség. Interjú:

Idén a nyílt osztályban és a formula osztályban is nyerni tudtál.. Mit jelent ez számodra?

Maximálisan elégedett vagyok, bár teljesen irreálisnak tartom, hogy egy hajóosztálynak egy szezonban két bajnoki címet osztanak.

Kérnénk egy kis magyarázatot:)

A „nyílt” és a ” formula” lényegében egy és ugyanaz. Annyi különbség, hogy a formula osztálynak kettő, míg a nyíltnak 8 fordulója van. A felszerelések, versenyszabályok, versenyzők ugyanazok mind a kettőben. A szabályok szerint a nyílt osztályban bármilyen felszereléssel lehet indulni, de az elmúlt 5 évben nem volt rá példa, hogy valaki ne formula felszereléssel versenyzett volna.

Mennyire kell a jó szerelés a győzelemhez?

Az ideális szerelés nagyon fontos! A jó eredmény érdekében, a deszkának és a vitorlának kompromisszummentesen kell a szörfössel együtt dolgoznia, nagyon fontos a tökéletes beállítás,  (vitorla alsó és hátsó él gyök, trapézkötél…stb) az adott körülményekhez megfelelő szkeg, valamint vitorla kiválasztása is.

Felszerelésem 2008-ban:

Deszka: F2 Formula FX VI
Szkeg: DEBOICHET R17
Vitorla1: North Formula Varp 2008 10m2
Vitorla2: North Formula Varp 2008 11,9m2

Hogyan értékeled a 2008-os szezont, mi volt jobb, esetleg rosszabb, mint 2007.-ben?

2007-ben anyagi okokból összesen egy vitorlám volt és gyakorlatilag emiatt buktam el a magyar bajnoki címet. Az utolsó fordulóig jó esélyem volt a bajnokság megnyerésére de Csehországban a 35 csomós szélben nem bírtam a 11m2-es vitorlával.

2008-ban a T&T Sporttól kapott támogatásnak köszönhetően gyakorlatilag tökéletes felszereléssel versenyeztem, és Lazsádi Laci barátom konstruktőri és versenyzői kapcsolatainak köszönhetően már tavasszal tisztában voltam a felszerelés tökéletes beállításával.

Melyik verseny tetszett a legjobban idén, és egyáltalán szörfös pályafutásod alatt? Melyik eredményedet érzed a legnagyobb sikernek?

Balatonon a Szörf Szövetség által megrendezett Magyar Bajnoki fordulók egytől egyig (korrekt versenyrendezés mellett) nagyon jó versenyek voltak. A balatoni regattákon kevés gyorsnak és élesnek lenni, sokkal fontosabb a taktika.

Szörfpályafutásom során a legnagyobb élményem az volt, hogy 2006-ban, az olimpiai osztályban versenyezhettem és indultam a világbajnokságon, de elégedett vagyok azzal is, hogy idén a nyílt bajnokságban megrendezett 12 futamból 9-et meg tudtam nyerni.

Sportolsz valamit a szörfözésen kívül?

Igen rendszeresen kerékpározom, és ha az időm engedi országúti kerékpárversenyeken is indulok.

Mik a terveid a 2009-es szezonra?

A T&T Sport támogatásával jövőre is versenyezni fogok és csakúgy, mint idén kizárólag a Formula osztályra fogok készülni.