Cikkek

RS:X Világkupa- Medemblik - beszámoló

2011.06.01

Május 24 és 29 között rendezték meg minden olimpiai hajóosztálynak a grade 1-es hollandiai világkupát Medemblikben. Hazánkat 17 sportoló képviselte 6 hajóosztályban.
Ezúttal ketten voltunk szörfösök, (Gádorfalvi) Áron és én (Cholnoky Sára). Nem sokkal a verseny kezdete előtt érkeztünk, ahol hideg, de szeles idő várt minket. A versenyen hasonló körülmények között versenyezhettünk.

Az első nap erős szélben kezdték meg a futamokat a fiúk, míg nekünk délután volt az első lehetséges rajt. 2 futam után mindketten 10en belül végeztünk.
A második nap volt az egyetlen kis szeles nap, amikor rendkívül forgolódó szélben bonyolították le a tervezett két futamot. A további napokon szintén a fiúk rajtoltak 10-kor, míg mi fél 1-kor. A harmadik napon már 30 csomó felett fejezte be a második futamot az 59 főt számláló férfi mezőny,míg nekünk az első rajtra már 35 csomóra erősödött a szél. Ugyan megpróbáltak egy futamot rendezni, de nagyon kevesen tudtunk elrajtolni, így kiküldtek minden hajó osztályt a partra, ám estére se csillapodott a szél, így sajnos nem sikerült érvényes futamot rendezni a 36 fős RS:X női mezőnynek.

A negyedik napon szintén az RS:X férfi osztály kezdett, Áron az egyik futamban az előkelő 3. helyen ért célba, ezzel visszakerült a legjobb 10 közé. Elmondása szerint az eredménye is mutatja, hogy jól halad az olimpiára való felkészülésben. Fontos megemlíteni, hogy az ausztráliai Perthben megrendezésre kerülő kvalifikációs Világbajnokság is erős szeles versenynek ígérkezik, valamint a weymouth-i olimpiai is feltehetően erős szeles lesz.

Délután folytattuk mi is a versenyzést, de nem pótoltuk be az elmaradt futamokat. Így a negyedik nap után a fiúknak 8, nekünk 6 érvényes futamunk volt, azonban az ötödik napon elkövették a versenyrendezők azt a hibát, hogy nem a női mezőnyt küldték ki délelőtt futamra, így nekünk a délutáni 35 csomó feletti szélben ismét nem sikerült futamot rendezni.
Áron a 10. helyről várhatta 10 futam után a vasárnapi medal race-t, míg a nőknél 6 futam alapján rendezték meg a legjobb tíznek az utolsó futamot. Nekünk szintén volt egy megmérettetés az utolsó napra, ahol nagyon jó szélben versenyezhettünk. Az első krajc-hátszél után még elsőnek vettem a lee bóját, majd a 3. helyen sikerült befutnom, nagy csata volt az észt és kínai lánnyal, így 18. helyen végeztem összetettben a világkupán.

A férfi medal race-re tovább erősödött a szél, Áron a 9. helyen ért célba, így összetettben 10. helyen végzett. Ezúton is gratulálok neki és sok sikert kívánok a következő grade 2-es világkupára, ami napokon belül kezdődik az olimpiai helyszínen, Weymouthban. A férfiaknál a koreai Taehoon Lee diadalmaskodott, míg a nőknél a sokáig vezető izraelni Mayaan Davidovich végül csak a negyedik helyen végzett, és a kínai Li Ling állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
A vitorlázóknál nem jutott be senki se a medal race-be. Az eredmények megtekinthetőek itt: http://results.deltalloydregatta.org/