RS:X Csapat Európa Bajnokság - Szicília - beszámoló

Körte

Úszóverseny

Rajt

Rajt 2

Október 7-11 között került megrendezésre a nem mindennapi Európa Csapat Bajnokság Szicíliában, ahol 10 csapat mérkőzött meg egymással. Nem csak szörf, hanem röplabda, úszó- és fotóverseny is volt a World Festival On The Beach keretein belül. Az olaszoknak ez az év egyik legnagyobb eseménye, sok helyről érkeztek érdeklődők, a TV-sek állandóan interjúkat készítettek a versenyzőkkel és nem igen lehetett úgy összeszerelni, hogy ne fotóztak volna egyszerre többen.

Két magyar csapat képviselte magát a rangos eseményen Mondelloban. A Magyar 1-es csapat tagjai Körtvélyesi Miklós, Erdélyi István, Cholnoky Sára, majd a Magyar 2-es csapat Szalay Zoltán, Galántha Gergely, Gilicze Noémi voltak. Otthon nem igen találkozunk ilyen versennyel, úgyhogy röviden leírom, hogyan zajlottak a futamok, amik az öbölben, a parthoz közvetlen közel zajlottak le, így minden érdeklődő figyelemmel tudta kísérni az eseményeket.

Az első két nap a selejtezőkkel kezdtünk, itt minden csapat megmérkőzött külön-külön egymással. Ezek a futamok rövidek (10-15 percesek) voltak, nagyon komoly taktikai tudásra volt szükség, sokat tanultunk a szabályokról, amiket hasznosítani tudunk az egyéni versenyeken is. Gyakoriak voltak az óvások, amiket a pályán haladó motorosokról a zsűri azonnal elbírált, és az alapján kellett büntetőt csinálni (360 és 720as fordulókat).

A harmadik napon megkezdődtek a helyosztók, az első négy csapatnak kellett megküzdenie egymással (az első a negyedikkel, a második a harmadikkal…) 2 nyert futamig, valamint az ötödiktől a nyolcadikig. Mi sajnos lecsúsztunk az 5. helyért való küzdelemről, mivel a lengyelek ellen elveszítettünk két futamot. Így az utolsó napra maradt a 7. helyért való küzdelem, ahol nagyon nehéz dolgunk volt az olaszok ellen (akiket már a 2. napon egyszer megvertünk), mivel a zsűri folyamatosan ellenünk fütyült, így szinte esélyünk se volt megverni őket. Ennek ellenére mindkét futamban nagyon jól indítottunk a rajtnál, az olasz lánynak kétszer is 720as büntetőt kellett csinálnia, az egyik olasz fiú korai rajtos volt, és vissza kellett ejtenie a rajtvonal alá, viszont a következő szakaszban folyamatosan ellenünk dolgozott a zsűri, és sorra csináltuk a 720akat, jogtalanul.

A magyar 2-es csapat is bátran küzdött a napok során, „Zozó” és „Csipi” idén kezdték az RS:X-ezést, ezért nem volt könnyű dolguk a már rutinos versenyzőkkel szemben. Ennek ellenére szépen teljesítettek, reméljük, hogy jövőre újra meghív minket a mondelloi Albaria Szörf Club erre az izgalmas versenyre.

Az első helyre két esélyes csapat volt a Lengyel 1-es csapat, illetve a görögök . Óriási küzdelem során a lengyelek nyertek. A versenyen nem azon volt a hangsúly, hogy ki megy át először a célvonalon, hanem, hogy az egész csapat jó pontszámot szerezzen. Aki utolsónak futott be, azt plusz pontokkal büntették, így folyamatosan segíteni kellett a csapattársakat. Az utolsó napokra mindenki jobban értette a verseny szabályait, legközelebb rutinosabban fogunk részt venni egy csapatversenyen.

A 4 nap versenynapon nem nagyon fújt a szél, így folyamatosan pumpálnunk kellett. Bízunk benne, hogy előbb-utóbb itthon is megismerkedhetünk a csapatversennyel szörfben. A verseny végeredménye: