Klikk ide!!

Buzianis a bójánál

Klikk ide!!

Allison Shreeve alulról

Mind a férfiaknál, mind a nőknél nagyon szoros küzdelem alakult ki a versenyen, melyből a férfiaknál Micah Buzianis, a nőknél pedig Karin Jaggi került ki győztesen.

A PWA hosszú szünet után újra szlalom kategóriában is indított versenyt. Sotaventon rengetegszer elrajtolt a mezőny és a verseny legvégéig kérdéses maradt, hogy ki állhat végül a dobogóra.

A férfiaknál az utolsó napig Micah Buzianis vezette a mezőnyt, de a végső futamok mindegyikében előkelő helyet kellett megszereznie ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokát foglalhassa el.

A döntő napján, hogy kicsit széthúzzák a mezőnyt, a rendezők úgy tették le a bójákat, hogy az elsőt egy 1000 m-es szakasz megtétele után vették a versenyzők és hasonló okból a mezőnyt felosztották két, kb. 25 főből álló csoportra.

Az első futamon Dunkebeck ért célba elsőként, ami nem nagy meglepetés, hozta a formáját, amit már néhány éve megszokhattunk tőle. Dunkyt Benoit Mussilmani, Ben van der Steen és Antoine Albeau követték.
A második csoportban Cyril Mussilmani let az első, őt Ross Williams és az F2 shapere, Patrick Diethelm követték. Micah Buzianis valahol a 10.-ik hely környékén mozgott, nem bírt kitörni a mezőnynek ebből a szakaszából.

A legutolsó futamban is Dunkerbeck vezette a mezőnyt, de szorosan követte őt a sebességi rekorder Finian Maynard, utánuk pedig Arnon Dagan és Micah Buzianis siklottak. Ha Buzianis a 4. helyen marad, Dunkerbeck a Fuerteventurai verseny győztese. Buzianis ezért mindent megtett, kihozta magából a maximumot mind a sebesség mind a taktika terén. Megelőzte Arnon Dagant az egyenesben, majd Maynardot is, akinél kisebb ívben vette a bóját. Dunkerbeck megnyerte a futamot, de az így megszerzett 2. helyével Buzianis szerezte meg az aranyérmet. Az utolsó futamon elért 3. helyezésével Finian is felkerült a dobogóra, amiről viszont emiatt lecsúszott a tavalyi Formula világbajnok Antoine Albeau, ráadásul nem is a 4. hanem "csak" az 5. hely jutott neki, az angol Dan Ellis mögött.

A nőknél hamarabb kiderült hogy ki bizonyult a legjobbnak a héten. Gyorsasága és precíz jibejai kiemelték Karin Jaggit a mezőnyből, a dobogó második és harmadik fokát pedig Valérie Ghibaudo és az olasz Verena Fauster szerezték meg.

A fuerteventurai verseny után Karin Jaggi és Micah Buzianis az IFCA (International Funboard Class Association) világbajnokai lettek. A PWA szlalom 42 bajnoki cím megszerzéséhez azonban még hátra van egy verseny!