VP a horvát freestyle bajnokságon

Dr. Molnár Ákos - Viganj, Formula

Wave magyar bajnokság 2014

Geiger Richárd 3. a VB-n!

Idén izgalmas, fordulatos versenyek zajlottak a hazai és nemzetközi színtéren egyaránt, külföldi pályán is született pár igen szép eredmény!

Hazai események:

A Magyar Bajnokság az idei évben új rendszerben került megrendezésre. A Magyar Bajnokság Formula, a Raceboard és az RS:X osztályainak összes versenye egy helyszínen, egy 5 napos rendezvény keretében zajlott le. Az egyesületek kupa-versenyek rendezésével járultak hozzá a versenyrendszerhez.

RS:X férfi osztályban nagy meglepetésre a 19 éves Nikl András végzett az első helyen, pontazonossággal Gádorfalvi Áronnal, aki az idei évben térdsérüléssel küzdött. A nőknél Cholnoky Sára 6. alkalommal nyert zsinórban RS:X kategóriában, Detre Diána szintén sérülés miatt kihagyta az idei bajnokságot. Sára az év női szörföse díjat is elnyerte, míg a férfiaknál a fiatal Geiger Richárd kapta meg ezt a díjat.

Gádorfalvi Áron a hatodik olimpiájára készül!

Az év első eseménye idén is a TandT Sport által rendezett Sebességi verseny volt, ahol nagy meglepetésre Solcz Gábor volt a leggyorsabb, aki az amatőrök között indult, őt követte Varga Attila a második leggyorsabb eredménnyel.

Az MSZA Kupa idén is jó hangulatban telt, a jelmezes szörffelvonulás mellett a szél is kedvezett a Formulásoknak, náluk a kupa fordulók is beleszámítottak a bajnokság eredményébe.

A Surf Core (Szörf Bázis) két versenyt is rendezett, egyet nyáron, a másikat pedig ősszel. A júliusi fordulón sikerült 4 szlalom futamot is lebonyolítani, ahol nagy meglepetésre a 13 éves Geiger Richárd végzett a második helyen Varga Gábor mögött.

A fűzfői Beach Fesztivál keretében a buli mellett a szörf verseny is szerepet kapott, szombaton sokat lehetett siklani, vasárnap pedig a kis szeles futamok után a Surfstation jóvoltából SUP versenyé volt a főszerep. A 2014-es évben két SUP fesztivál került megrendezésre, ahol sok windsurfös is részt vett a színes programokon.

Idé

n is ideális környezetben, erős szélben sikerült megrendezni a Rip Curl Wave Magyar Bajnokságot a görögországi Prasonisin. Ezúttal Zakariás Tamás szerezte meg az első helyet, második a többszörös magyar bajnok Velényi Rudi, 3. helyen pedig pontazonossággal a lokál Dattler Bendegúz, és a freestyle guru Vincze Peti végeztek.

Külföldi sikerek:

Geiger Richárd a garda-tavi Európa bajnokságon U15-ös kategóriában a 12. helyen, míg a Világbajnokságon Brestben a 15. helyen végzett. Ricsi a szlalom Világbajnokságon is elindult Spanyolországban, ahol a 3. helyen végzett!

Dr. Molnár Ákos a viganji Formula Európa bajnokságon korosztályában az első helyen végzett, míg abszolút értékelésben az előkelő 25. helyen végzett.

Vincze Peti a horvát bajnokságon indult freestyle kategóriában, ahol a dobogó második fokára állhatott fel.

Gratulálunk minden versenyzőnek a szép eredményekért!