|
3> |
|
Gábor pörget |
|
Gokart előtt |
|
Therm ázás előtt |
|
Első lecke: Henglúz |
A tavalyi sikeres két turnusos Kos-i Windsurfing.hu / Scoop
wear szörftábor után idén négy hetes tábort szerveztünk, melynek már
javában tart a második hete.
A szeptember 4-11.-ig tartó első turnus hangulata nagyon kellemesen alakult, időnként még a szél is kegyes volt hozzánk. A hét napból négyszer lehetett siklani, sajnos az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a négyből két nap az érkezés és az indulás napja volt, így sajnos kevesebb időnk maradt az erős szeles gyakorlásra.
Az időjárás tehát az abszolút kezdőknek is lehetőséget adott, hogy tovább fejlesszék szörftudásukat. A tábor jó hangulatához az is hozzájárult, hogy mindenkinek volt sikerélménye!
Volt aki ráérzett a papucsolásra, az első fordulókra, hauzolásokra, volt aki összehozta élete első duckjibeját (már az első napon), és olyan is akadt, akit először emelt ki a vitorla a mély vízből hogy sikeresen végrehajtsa a még a szörf-feltalálója, Jim Drake által is legfontosabbnak tartott manővert, a wasserstartot. (" A szörfben a wasserstart olyan, mint Mozart a zenében" )
A szokásunkhoz híven minden napunkat közös vacsorával és egyéb programokkal koronáztuk. Egy szélcsendes napon a sebesség iránti igényünket rögtönzött és vérre menő Gokart csatában elégítettük ki.
Később, mikorra már ilyen jellegű igényeink alábbhagytak, előtérbe került a kényelem, a lazulás, nem maradhatott el a therm-ázás! A therm ázást egy olyan helyen lehet csinálni, ahol a forró víz a sziklák alól egyenesen a tengerbe ömlik. A therm ázásért senki nem kér pénzt, ráadásul rendszeresen hűthetjük magunkat, ha van kedvünk a forró vízből átfutni kicsit a hidegebb tengerbe.
Kos szigete rengeteg lehetőséget biztosít az unatkozó szörfösök számára, rengeteg látványos helyre elmotorozhatunk, vagy eltekerhetünk (ingyen bringa a kölcsönzőben)! Kos szigetén találhatjuk Hippokrátész kórházát, mely a világ első ilyen jellegű építménye. Ha Hippokrátésznak a kórháza még mindig megvan, miért ne lenne meg az ő általa ie. 400 körül ültetett fa?? Elhinni nem kell, de mindenképpen érdekes és érdemes megtekinteni a gyönyörű Kos városban található nagyon-nagyon öreg platánfát is.
A kultúrális feltöltődés még mindig nem mindenkinek jelentette a jéghegy csúcsát. Nem elég a szél, a gokartozás (benzin), a thermázás (forró víz), nekik az ital (alkohol) kellett! A bar street, a kellemes hangulatú kikötő, vagy akár az apartman konyhája előtt rögtönzött grillezés az italozás után megmaradt agysejtekben elraktározva mind szép emlékek maradnak!
Nem vagy bejelentkezve, ezért hozzászólásod csak moderálás után fog megjelenni.
Sikeresen hozzáadtuk a terméket a kosaradhoz!
Hibás email vagy hibás jelszó!
Feldolgozás folyamatban...