Klikk ide!!

Áron és Dido

Klikk ide!!

Dido szurkol

Idén 23. alkalommal rendezték meg a főiskolások, egyetemisták olimpiáját Izmirben, Törökországban (Augusztus 11-22).

Szörfben a magyar csapatot Detre Dia, Gádorfalvi Áron versenyzők és Utassy Loránd (csapatvezető) alkotta. Két nappal a verseny előtt érkezett a csapat. Már első nap volt bemelegítés, szörfözés, ami nem nagy csoda, hiszen nehéz jobb és ideálisabb helyet találni versenyzésre, mint az izmiri öböl (5-7 Bft).

Árontól érmet, de minimálisan első hatban való végzést várt a vezetőség, Diától az 50%-ban való teljesítés volt a cél.

Áron nagyon jól kezdett, mindjárt az első futamban 2. lett, sajnos a későbbiekben visszaesett, a szélviszonyok sem neki kedveztek, valamint egy alkalommal kizárták korai rajt miatt (OCS) és a versenyzését nehezítette egy bum törés is, mentőmotorossal kellett kihozni a partra. Még pár futamban nagyon jó helyezéseket ért el (4-4), de a végén „csak” a 10. helyen végzett.

Dia már az elején belőtte magát a 10. hely környékére, és innen kirobbantani sem lehetett. A hölgyek mezőnye kicsit kisebb volt, mint a fiúké, de azért ez a 10. hely nem volt rossz eredmény tőle.

Az idén jóval kevesebb lehetősége volt a válogatottnak erősszeles helyen edzeni, ezért mondhatjuk, hogy reális eredmények születtek.

Szabad időnkben a magyar csapat más tagjait buzdítottuk, például Dia törzsszurkolója lett a magyar vízipólócsapatnak…

A záró ünnepség hatalmas tömegeket mozgatott meg, teltház volt az Attatürk Stadionban (70 000 fő) és a sportolók, köztük mi is együtt vonultak be, körbe az atlétika pályára, a nézők állva tapsolták, örjöngték végig az estét.