Cikkek

Beach fesztivál 2014 - beszámoló

2014.06.26

További képek >>

Az elmúlt hétvégén sikeresen lezajlott a Beach Fesztivál Szörf Kupa. Szombaton 8-20 csomós szélben minden tervezett futamot sikerült lebonyolítani, így a formula osztályban 3 futam, Raceboard, RSX, T293 osztályokban pedig 2 futam került megrendezésre. Formula osztályban az osztrák származású Peter Hoerler szerezte meg az első helyet, Varga Gábor a második helyen végzett, Kampouropoulos Nikolaos görög versenyző pedig a dobogó harmadik helyére állhatott fel a kiélezett küzdelmek után.

Szombat délután megrendezésre került egy hosszú távú futam a versenyzők számára, illetve retró és nyílt kategória a lelkes amatőr szörfösök számára. Amatőr kategóriában a helyi szörfös Molnár Márk szakította át először a célvonalat, és vehette át az első helynek járó Corona Extra előre hűtött söröket. Második helyen Hárs Gábor végzett aki, különdíjjban részesült az eredeti retró felszerelése miatt. Harmadik helyen a szintén lokál Kucséber Vivien ért át a célvonalon.

Szombat éjszaka hatalmas beach party kezdődött, ahol több ezren szórakoztak hajnalig az Irie Maffia koncertre, majd a hazai és külföldi lemezlovasokra.

Vasárnap délelőtt 5-7 csomós szélben sikerült még két futamot szervezni Raceboard, RSX és T293 kategóriában.
Délután megrendezésre került a SURFSTATION SUP verseny, ahol 40 (!) versenyző kűzdhetett meg a Surfstation.hu által felajánlott értékes nyereményekért. A SUP versenyen a nevezők a Surfstation által biztosított felfújható Vandal Race Sup-okkal versenyezhettek. A kiélezett versenyt végül Varga Gábor nyerte.

Minden résztvevőnek köszönjük, hogy eljött, és találkozzunk jövőre ismét a Beach Fesztivál Szörf Kupán!