Allen és Staszewska a 2002-es év PWA világbajnokai formula kategóriában.

Klikk ide!!

Kevin Pritchard -

Klikk ide!!
Rajt

A formula kategória két nagy sikerű futammal tért vissza a PWA-be, Lebában (Lengyelország) es Syltben (Németország). A férfiaknál formula címet hajszállal nyerte az ausztrál race specialista, Steve Allen (Fanatic) a holtversenyben másodikak: Antoine Albeau (NeilPryde), Kevin Pritchard (Gaastra Bic) és Wojtek Brzozowski (NeilPryde,Starboard) előtt.

Allen meggyőző fölénnyel nyert az első PWA futamon Lengyelországban, ahol a tökéletes light-wind taktikájával lesöpörte ellenfeleit a pályáról. A másik futamon, Syltben egy szoros küzdelem után negyedik helyet szerzett. A két futam összesített eredménye elég volt élete első PWA világbajnoki címéhez.

STEVE ALLEN (Fanatic)
"Ez volt az egyik legnagyobb álmom, hogy enyém lehessen a PWA világbajnoki cím, a legnevesebb windsurf rang a világon. Karrierem kezdetén néhány barátomnak említettem, hogy meg akarom nyerni a PWA turnét a legjobbak ellen. Legtöbbjük azt mondta, hogy álmodozom, ez nem lehetséges. Akkor néha úgy gondoltam talán megelégednék a top 10-el is, és lehet hogy nekik van igazuk , de soha nem adtam fel a szenvedélyem és az álmaim. Ebben az évben elhatároztam, hogy csak a race versenyre koncentrálok, és nem foglalkozom a wave-vel. A döntés bevált, és nagyon boldog vagyok, hogy az álmom végre valóra vált.

A küzdelem nagyon szoros volt az első 10 helyezett között, de a legkomolyabb ellenfelek Kevin Pritchard, Antoine Albeau és Wojtek Brzozowsky voltak. Mindhárman a második helyen végeztek. A 2002.-es év sok boldogságot hozott nekem: idén vettem el a gyönyörű feleségemet Agatat, megnyertem az Euro kupát 9 futam után, majd az IFCA világbajnoki címet és most az első PWA világbajnoki címet.

Férfi összesített formula bajnokság helyezések

1. Steve Allen (Fanatic) 4101 pts
2. Antoine Albeau (Neil Pryde, AHD) 4068 pts.
2. Wojtek Brzozowski (Starboard, Neil Pryde) 4068 pts.
2. Kevin Pritchard (Bic, Gaastra) 4068 pts.
5. Micah Buzianis (Mistral, North) 4002 pts

Klikk ide!!

Steve Allen

A 2002 összesített PWA formula női bajnokság címet a Lengyel szörfös Dorota Staszewska (Starboard, NeilPryde) szerezte meg. A britt Lucy Horwood és az olasz Verena Fauster próbálkozásai ellenére Dorota volt a domináns versenyző a női race kategóriában. A teljesítménye mind Lengyelországban, mind Syltben elképesztő volt, elsősége nem nagyon került veszélybe.