A világ első Supercross futama

2003.08.07

Peter Volwater
PWA-Williams

32 PWA versenyző állt össze Fuerteventurán a szervezet új találmányának - a Super X versenykategóriának tesztelésére.

A Freestyle és az egyre inkább feledésbe merülő szlalom összekeveréséből létrejött kategória lényege, hogy a versenyzőknek a gyors haladás mellett radikális freestyle manővereket kell bemutatniuk. A versenyben nemcsak a PWA lát fantáziát: a Neilpryde már sorozatban gyártja a Supercross versenyágra kifejlesztett vitorlákat, Saber néven.

Indulás slalom stílusban

Ahogy a képeken láthatjuk, a versenyzők mindegyike bukósisakban nyomul ami érthető: a nagy sebességgel végrehajtott manőverek, és a tény, hogy azokat a többiekhez közel hajtják azokat végre komoly veszélyforrást jelent.

A világ első hivatalos supercross versenyén az egyik nagy esélyes a francia Antoine Albeau, a 2001-es Freestyle világbajnok, aki a Racing kategóriában is nagyon jól szerepel! Albeau az első 4 futamból meg is nyert 3-mat, de a verseny végén Kauli Seadi összeszedte magát és 3 futamon Antoine előtt ért célba. A 3. helyezett a szintén francia Julien Taboulet, a 4. az igazi freestyle guru Ricardo Campello Brazíliából. A PWA tehát sikeres kísérleteket végzett, már csak rajtuk áll, hogy konfirmálják (vagy nem) ezt a versenyágat a 2004-es évre.