Fórum



Szörf test javítás

Beküldő: satya, - 2015.03.31 15:08 -  Üzenet küldése
Itt egy pár kép a leeresztésről és a javításról.


Beküldő: neomobil, - 2014.07.26 18:51 -  Üzenet küldése
Az epoxival kapcsolatban megosztanám azt a sajnálatos tapasztalatomat, hogy a legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható (OBI) gyurma és kéttubusos gagyi ragasztó oldotta a habot a deszkámban és szép gödröt csináét bele. Az egyetlen ami bevált és kis mennyiségben is kapható, azt a festékboltabn vettem, külön edzővel adják, amiből csak pár csepp kell bele. Epokitt Kittfort a neve.


Beküldő: hun21szorf, - 2014.07.25 11:18 -  Üzenet küldése
Szia!Azért csak óvatosan kezeld a teljes lezárást, mivel ha napra teszed az egész test felfújódhat és olyan lesz, mint egy nagy kolbász.Mivel régi deszka,házilagos gyártású, nem mindegy,hogy tömör, vagy üreges.üdvözlettel egy Tornádó39-en 30 éve kezdett szörfnagyi HUN215

Beküldő: satya, - 2014.07.24 14:14 -  Üzenet küldése
Sajnos nincs csavar a hátulján, csak olyan, mintha egy fém rúd (2-3 mm átmérőjű) lenne benne. Most a terv az a fúrás, víz leeresztés, napra kipakolás-kiszárítás és gyurma. Kösz a segítséget!

Beküldő: vau1111, - 2014.07.24 01:01 -  Üzenet küldése
A régi Tornado-k hátulján tudtommal volt leeresztő csavar. Igazából az a kérdés, hogy üreges, vagy tömör (vagyis középen PU habos) deszkáról van-e szó. Ha üreges, keress a hátulján 2 műanyag csavart, csavard ki, állítsd fel a deszkát a farára, várd meg míg kifolyik, csavar vissza. Ha tömör (habos), rakd valami forró helyre (általában autó, de ez nem hiszem hogy befér, de lehet pl. padlás is), ott kifolyik a fölösleg nagy része, de maradni fog benne. A sérülés helyére meg gyurma a szárítás után.

Beküldő: satya, - 2014.07.23 17:39 -  Üzenet küldése
Köszi, utána nézek.

Beküldő: Takács Máté, - 2014.07.23 17:06 -  Üzenet küldése
henger alaku csomagolasban lehet kapni. de szerintem barmilyen 2 komponensu epoxy ragaszto oké.

Beküldő: satya, - 2014.07.23 16:43 -  Üzenet küldése
Köszi a tippet. Ez a két komponensű gyurma mit takar? Ez az üvegszál + műgyanta vonal vagy egy másik technológia?

Beküldő: Takács Máté, - 2014.07.23 16:39 -  Üzenet küldése
Hello
Szerintem az egyetlen járható út, amit itt leírsz. kifúrni, felállítani h kijöjjön belőle minden, és akkor a végén visszanyeri az eredeti súlyát, 43 helyett csak 40 kg lesz :) Egyébként ha ilyen sérülés van érdemes azonnal kijavítani. 2 komponensű gyurmát minden barkácsáruházban lehet kapni.

Beküldő: satya, - 2014.07.23 13:41 -  Üzenet küldése
Sziasztok!

Van egy kb. 30 éves tornado szörföm, amit mostanában inkább csak SUP-ozásra használok. A hétvégén a Velencei tavon használtam, amikor azt vettem észre, hogy a svert lyuknál buborékok jönnek ki a víz alól, úgy tűnik egy nagyon vékony repedés keletkezett rajta. Sajnos a két nap alatt kb. 3 liter víz is belekereült a hajótestbe.

Köszönettel vennék minedn javaslatot arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne a vizet eltávolítani és a testet kijavítani. Ragaszkodom a deszkához, mert a 120 kilómat vígan elbírja, így a dobd ki és vegyél újat nem opció.

Eddig kapott javaslat az volt, hogy az alján fúrjam meg, folyassam ki a vizet (kiszárítani vajon hogy tudom?) majd a lyuk környékén csiszoljam fel a deszkát, csináljak egy mélyedést, ahová az üvegszálat fel tudom ragasztani. Szerintetek ez működhet?

Előre is köszi minden segítséget!
Üdv,
Satya