Fórum



Greece -Lefkada - low budget - szeptember

Beküldő: sanc, - 2015.08.25 08:21 -  Üzenet küldése
Az elmúlt hét szélstatisztikája....


Beküldő: sanc, - 2015.08.24 20:43 -  Üzenet küldése
Sziasztok!

Útitársak kerestetnek egy alacsony költségvetésű, 8-10 napos autós túrához - nagyjából szept. 20-29 között, Görögország, Lefkada szigete, és kompolni sem kell...:)

A megcélzott hely nem Vassiliki, hanem MILOSBEACH, Lefkada-főváros ÉNY partja. A beach kb. 2-2,5 km hosszú, fele kite, fele windsurf játszótér - igényes kölcsönzővel, bárral, stb.

A Milosbeach honlapján minden kellő információ elérhető angolul, van webkamera is, de csak a kite-os részre.

http://milosbeach.gr

A statisztikák magukért beszélnek....:)
(idén májustól vannak a honlapon adatok)

A szél általában délután indul, nagyjából onshore, némi hullám is lesz, mivel nyílt víz.
Nemrég kezdtem a sportot ezért én nem szakértenék...garantálni végképp nem tudok semmit.
DE naponta nézem a diagrammokat...és ahogy látom, napi jó pár órát fúj 8-16 csomó között.

Vassiliki onnan egy órás autóút, tehát alternatívaként az is szóba jöhet...:)

A szállást a booking.com-on néztem, 8 éjszaka 3 fős igényes (!) apartmanban, pár száz méterre a spottól. Az árak 75 ezernél indulnak - tehát leosztva 25 pénz/fő/8 nap.... A szállásfoglalás önálló - csak társaságot keresek..:)

Terveim szerint kisbusszal mennék, hely is akad, illetve tudok fuvarozni pluszban 3-4 felszerelést is - némi térítés ellenében. Ebből kifolyólag lehet személyautóval is csatlakozni bátran - tetőcsomagtartó nélkül...

A táv Bp-Lefkada kb. 1380 km - Szerbia, Macedónia, Görögország útvonalon. Idén már voltunk családdal, különösebb bonyodalom nélkül, Lefkada nem menekült-célpont.

Számolj...nézd a szélstatisztikákat és hívj bátran - még elég képlékeny a terv...:) de ha csak ötletet adtam, az se gond, ott találkozunk..:)

Mátrai Sándor
+36-70-390-3939