Fórum



CE 100N

Beküldő: neomobil, - 2014.06.19 22:49 -  Üzenet küldése
Hát én az egész jogszabály szövegét átböngészve sem találtam semmilyen utalást a CE jelzésre. Esetleg valaki rajtam kívül ? Az En395 és társai meg nem a vizisporteszközökre vonatkoznak. Tény hogy kell mentomellény csak elfelejtették rögzíteni hogy mitől lesz azzá egy vizi sporteszköz esetében.

Beküldő: , - 2014.06.16 12:56 -  Üzenet küldése
Sziasztok!

Engem felvilágosítottak a vizirendőrök szombaton. Valóban a mentőmellénynek titulálás a lényeg. Ha jól értettem ami nem ilyen CE100-as, az nem minősül mentőmellénynek, csak "úszást segítő eszköznek". Tehát mintha rajtam sem lenne. Mondjuk különben rendesek voltak. Másért, tulajdonképpen jogosan kaptam a büntit.

Beküldő: neomobil, - 2014.06.11 21:58 -  Üzenet küldése
Végülis ez nem is rossz. Ebben az értelmezésben akkor bármely mentőmellény jó lehet szörfözésre amin CE megfelelőségi jelzés van és mentőmellénynek van titulálva, nem kell megfelelnie az EN-XXX szabványnak. Pedig a síp az életmentő mellényen az király!

Beküldő: , - 2014.06.11 10:16 -  Üzenet küldése
Ez mind semmi, majd mikor évente vizsgáztatni kell a deszkát. /a zöldkártyáról nem is beszélve/ Egy íróasztal mellett nincs határa a hülyeségnek, hiszen a fizetésért meg kell dolgozni!

Beküldő: Takács Máté, - 2014.06.10 21:10 -  Üzenet küldése
Ha túl kicsi lenne a kép, akkor jobb gomb / mentés másként..

Beküldő: Takács Máté, - 2014.06.10 21:08 -  Üzenet küldése
Sziasztok. A témába vágó hatósági állásfoglalás:


Beküldő: , - 2014.06.01 11:36 -  Üzenet küldése
még szerencse hogy elvitték a "szar" Gun mellényemet, találtam helyette egy Tribordos 100-asat a szekrényben. Amikor Laser-eztem egész jó volt, most is nagyon megörült nekem, egyből a nyakamba ugrott amikor a trapézt meglátta rajtam...
Hiába no a prevenció az prevenció! Majd 5-6 csomónál, napsütésben jönnek is ellenőrizni. Úgy mint múlt héten Fűzfőn az edzőmotoros mellett szörföző versenyzőket...

Beküldő: neomobil, - 2014.05.26 23:11 -  Üzenet küldése
Hát kíváncsi leszek ebből mi fog kisülni. Miért kell ennek az országnak mindig a hülyeségben élen járni ?

Beküldő: Takács Máté, - 2014.05.26 16:31 -  Üzenet küldése
Hello, Háát nem elég a mentőmellény, amiből elvileg még van olyan, amiben lehet normálisan szörfözni, még legyen CE 100N is. Ez olyan mintha azt mondanák, hogy mehetsz szörfözni, de max 250 cm hosszú lehet az árbocod..


Beküldő: Takács Máté, - 2014.05.22 22:58 -  Üzenet küldése
Megszületett a legújabb szörfös kategória !! A neve CE 100N. Ebbe a kategóriába bárki nevezhet kor és vitorlaméret megkötés nélkül. Egyetlen feltétel a megfelelő mentőmellény. Sajnos deréktrapézzal nem lehet jelentkezni még ebbe a kategóriába. A kategória szülőatyja még gondolkodik a dupla 50n mentőmellény megoldáson, ami úgy működne a jelenlegi elképzelés szerint, hogy a másodikat mint egy nadrágot hordaná a szörfös és a kettő között ott lenne a deréktrapéz, aminek plusz 25 N felhajtóereje van. Egyetlen hátrány ennél a megoldásnál hogy a fejre egy külön 10n -es mentősisakot kell húzni. A kedves sporttársak javaslatait szeretettel várjuk itt a fórumon. A törvénykezés figyelmébe szeretnénk még ajánlani a szörfdeszkára szerezhető villámhárítót is. Azt is kötelezővé kellene tenni. Azonnal elkezdeném a gyártását is. Ez olyan lenne mint a hidrofoil csak éppen az ég felé meredne és a szörf előtt úszna. Már le se merem írni, de még a trotillal működő szörfös airbagre is gondoltunk. A szörf mellett, a víz alatt észrevehetetlenül úszna és amikor elengeded a bumot, a másodperc tört része alatt felfújódna. Sérülés és életveszély kizárva.