Távol-keleti PWA turné: Japán és Dél-Korea

2018.05.22
A PWA szlalom / foil csapat távol-keleti turnéjának lassan vége, a foil kategória bevezetésének köszönhetően a koreai és a japán állomáson is izgalmas versenyeket láthattak a nézők. Klasszikus szlalomban is vannak persze eredmények..

Dél-Korea: 4 elmination után az 1. Matteo Iachino, 2. Antoine Albeau, és 3. Pierre Mortefon. Bár időnként előbukkannak más nevek, a dobogón itt is a tavalyi VB három neve szerepel. A nőknél itt is Delphine Cousin Questel az első, második a török Lena Erdil, és harmadik a francia Maëlle Guilbaud, aki élete első futamgyőzelmét is megszerezte a PWA versenyeken. A koreai állomáson még nem értek véget a versenyek, bár az előrejelzés szerint nem sok esély van további futamokra.

UPDATE: az utolsó napon is voltak izgalmas foil versenyek. A brazik Mateus Isaak megnyerte az első eliminationt, és bár utána futott egy gyengébb eredményt, a 3. versenyen az 5. hely megszerzvésével feltornászta magát a pódium tetejére. A dolgát megkönnyítette, hogy a VB ranglista eddigi első helyezettje, Gonzalo Costa Hoevel a start előtt hínárt fogott, és az egyik versenyen így csak a 14. helyet szerezte meg. Albeau-t egy kötél bosszantotta, amibe belehajtott a döntő második körében, így visszaesett a 8. helyre. A dobogóról így lecsúszott.. A freestyle profi Amado Vrieswijk kiváló foilos, ezt mutatja a verseny végén elért összetett 4. helye. Harmadik a konzisztensen versenyző Alexandre Cousin lett, második az argentin Gonzalo Costa Hoevel, és első a brazik Mateus Isaak!

Japán: A PWA-nak jót tett, hogy 2018-ban már foil kategóriában is több forduló van. Több unalmas, parton ülős nap helyett nagyon izgalmas versenyeket láthatott a japán közönség, amiről a lenti videók is tanúskodnak. A foil versenyekre az olimpiai osztályban érdekel Julien Bontemps is benevezett, és éppen hogy csak lecsúszott a dobogóról. Harmadik a konzisztensen versenyző foil specialista Sebastian Kördel, második a verhetetlen szlalom profi, Antoine Albeau aki foilban is ott van, és első lett a formula világbajnok, argentin Gonzalo Costa Hoevel.

Klasszikus szlalom versenyt viszont csak a második és a harmadik napon tudtak rendezni, ez alapján a férfiaknál a dobogón pontosan a tavalyi világbajnokság eredményét lehetett látni: 1. Antoine Albeau, 2. Matteo Iachino, 3. Pierre Mortefon. A nőknél sem volt nagy meglepetés, 1. Delphine Cousin Questel 2. Lena Erdil, 3. Marion Mortefon.